Albert | 3 roky | 1. dítě (má ročního bráchu)

Před narozením Alberta jsem hledala doporučené návody „Jak na dítě?“ ve smyslu výchovy, péče alá látkové plenky, nošení v šátku, zdravé vaření apod. (všechno mi to najednou přišlo hodně smysluplné a chtěla jsem to všechno hned!). V třetím roce jeho života jsem plně pochopila, že se nerozdesetím a tak mám priority – vidět šťastné dítě pokud možno z větší části dne.

Neustále se snažíme upravovat prostředí, aby se v něm dobře žilo – aktuálně převlékací koutek v ložnici, kde společně spíme. U druhého syna jde nádherně vidět, jak je fajn narodit se do nachystaného prostředí, ve kterém se může z větší části samostatně pohybovat a užívat si ho (hold má informovanější matku). Zajímalo by mě, jak by na tom bylo třeba naše páté dítě?

Albert žil mezi tunou neonových hraček prvního půl roku, pak jsem měla období výroby a chystání pomůcek. Fajn, že jsem chystala aktivity, jezdila po plavání apod… ale že bych se více zaměřila na praktický život? To se mi moc nechtělo, mít společně nádobí, uklízet drobečky hned jak dojíme spolu se synem; nosit nádobí po jednom (prostě někdy ano, někdy ne). Po dvou letech trošku helikopterní matky, jsem se musela rozdělit i pro mladšího syna. Byli jsme víc doma a tak jsme sice pozdě, ale přece měli čas pilovat praktický život

Měnit hračky/pomůcky mi dělá problém, máme velký dům a mají toho na očích moc (kluci i sami vytahují z úložny, která je ve stejné místnosti jako pračka). Záměrně jsem fotila reálný stav. Teď přes zimu se zaměřím na organizaci a minimalizaci všeho v domě. Dělá to jen potíže.

Herna

Koupelny

Košíky na špinavé/čisté/ oblečení a pyžamo na topení jsme montovali společně. Nadšení u Alberta ohromné!

Nočník v chodbičce u obývací části domu se osvědčil, dá se k němu doběhnout.

Zahrada

Celoročně na zahradě trávíme dost času, kluci zde mají tedy také nějaké vyžití.

Předsíň

Nálepky u nás v předsíni zatím nefungují. Naaranžovala jsem je pro fotku, ale v reálném stavu jsou pořád někde jinde – roční syn je neustále sundává (piluje úchop 😉 ) a tříletý na ně nekouká.

Stolování

Svačinky u nás probíhají většinou u malého stolečku, hlavní jídla u velkého, kde i roční může samostatně vylézt nahoru. U obou je problém přisunutí, to musím já. Kluci mají dva šuplíky – spodní je na příbory, plastové nádobí a pomůcky do kuchyně; horní vidíte na fotce.

Prostírání skoro nepoužíváme, látkové se hned zašpiní a nejen prostírání – i stůl. Asi zase zalaminujeme papír, na který obkreslíme talířek, skleničku a příbory (Albert má teď období obkreslování tvarů, tak toho využiji).

Ostatní prostory

 

2 komentáře: „Albert | 3 roky | 1. dítě (má ročního bráchu)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s