Marta | 1,5 roku | 1 dítě

Marta je úžasná, veselá, aktivní bytost, kterou zajímá vše, co se kde šustne Trochu prudší povahy po mamince a trochu netrpělivá, pokud vše nejde na první dobrou po tátovi.

V Montessori frčíme cca od roka. Byla jsem, jak to občas bývá, nepřipravená, dost vyděšená prvomatka, která chtěla mít vše dokonalé a nedávala, že občas selhává. Měla jsem celkem nerealistickou představu o mateřství Na Monte mě přivedla přes doporučení Irča Kubantová.

Monte se mi líbí a dává mi smysl už jen proto, že nemusí vše obstarávat jen máma, ale že se jedná o kooperaci, kde je na konci spokojené samostatné dítě a neuštvaná máma. Monte mi pomohlo v ohromné práci na sobě, sebeuvědomění, v lepší nacítění na dítě, i když jsem stále na cestě. Nejtěžší pro mě stále je pustit strach, že něco pokazím, nějak negativně ovlivním svou dceru, nebude vše tak rychle nebo dle mých představ. Přijmout, že prostě chybovat je lidské a nutné proto, aby nás to někam posunulo. Ale lepším se 


Ložnice
S dcerou zatím spím v jejím pokoji. Má zde spací sekci, koberec, na kterém si hraje, koš, kam háže špinavé prádlo a v jednom ze spodních šuplíků, kde má v dvou přihrádkách nachystána vždy tři trička a kalhoty z které si může vybrat, co na sebe.

Koupelna
V koupelně má schůdek k umyvadlu. Na něm vlastní zrcátko, aby se viděla. Ručník máme dlouhý, aby na něj dosáhla ze země a má tam též ručník. Bydlíme na 2 patrech takže toto uspořádání je na obou patrech stejné.

Kuchyně
Kuchyň je spojená s jídelním koutem i obývákem. V kuchyni  má ve svém dosahu vyčleněný šuplík, kde má svoje věci, takže si je může sama podat. Máme rostoucí židli, na kterou leze přes schůdek. A na svačiny využíváme stoleček s židlí z Ikea, kterému manžel zkrátil nohy. Zde má položené pití.
Denně využívá učící věž. Velmi nám usnadňuje život.

Obývací pokoj, knihovna
V obýváku je též vyčleněn prostor pro Martiny hračky i hrací prostor. Je zde i čtenářský koutek.

Dcera má oddělení svých knih v naší knihovně. Na schodu u okna má daný polštář, kde si sedneme a čteme. Další knihy má ve svém pokoji. Max. 3,  ze kterých vybírá, kterou budeme prohlížet na dobrou noc.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s