Stella | 4,5 měsíce | 1 dítě

Stellinka je klidný a usměvavý kojenec, dokud ji něco netrápí. Dokáže dát celkem jasně najevo, když se jí něco nelíbí. A to nám dá někdy zabrat, protože ne vše dokážeme ovlivnit. Jinak se s ní máme moc fajn

Já jsem se s Montessori setkala díky své práci a věděla jsem hned od počátku, že to je cesta, kterou se chci se svým dítkem vydat.

Na Montessori pedagogice kromě mnoha jiného oceňuji, že respektuje přirozený vývoj dítěte a nabízí pomůcky, které tento přirozený vývoj podporují. Toho od narození úspěšně využíváme. Rovněž podporuje určité uspořádání domácnosti, aby bylo srozumitelné pro dítě a to se cítilo v pohodě a bezpečí. Nedokáži úplně říct, v čem nám Montessori pomohlo, protože jsme se Stellou nikdy nedělali „nemontessori“ Ale každý den vidím spokojené miminko, které objevuje svět a věřím, že na té spokojenosti a pohodě má určitý díl i Montessori.

 

Jak doma spíme
Všichni spíme na jedné hromádce v manželské posteli (včetně kocoura, který v noci putuje z místa na místo). Stellinka má pod sebou nepromokavou podložku a pleny, protože praktikujeme bezplenkovku, zhruba poslední měsíc opravdu bez pleny a nehody se stávají, hlavně když má období, kdy vůbec potřebu nehlásí.

Oblékání, (přebalování) a hygiena
Přebalovací podložku mám na svém teď již bývalém stole. Abych měla pleny a oblečení po ruce, pod stůl jsme pořídili z druhé ruky ještě komodu se šuplíky. Vedle přebalovací podložky mám uspořádány (i když to na fotce uspořádaně nevypadá) věci na péči o Stellu. U kocourova ucha (mimochodem všechna místa, kde lehává dítě, jsou jeho oblíbená) jde vidět na zdi sloupnutá barva. V těchto místech měla Stellinka od narození přilepený černobílý obrázek, který úplně zbožňovala (mnohokrát jsme si řekli: „Ještě, že ho tam máme.“). Pár týdnů zpátky ho nenechavé ručičky strhly a doteď se válí někde za stolem. Teď už ale není tak potřebný, blahem se už dávno rozplývá i nad obrázky barevnými.

V kuchyni
Tady to zatím úplně vychytané nemáme a budu ráda za inspiraci. Stellu dávám do autosedačky, která je položená na lavici a jistí ji stůl. V tom není problém, ale malé se tam po chvíli moc nelíbí. Já se jí nedivím, prostě je tam zabořená. Ráda bych ji ale v kuchyni měla, aby mě mohla sledovat při práci. Zatím jsem ji jednou zkusila dát na zem na podložku, ale to se zase nelíbí moc mně.

Prostor na hraní
To je asi nejuspořádanější část bytu a snažím se to tak i udržet, zatím Po každém hraní Stellinky za jejího dohledu všechny hračky/pomůcky dám na své místo. Teď už se dokáže trochu plazit, tak ji baví ze spodních poliček všechno vytahovat. Jsem ráda, že k tomu má takový jednoduchý přístup. Na zdi nad policovou skříní jsem dříve měla na hřebících pověšené závěsné mobily, ale ty už jsem schovala, protože na mě začaly takto rozvěšené působit rušivě.

1 komentář: „Stella | 4,5 měsíce | 1 dítě

  1. Preji pekne odpoledne. Pisu jak jsem mela malou v kuchyni, meli jsme totiz druhou postylku v kuchyni, kdyz byla jeste dost nepohybliva a zas tak moc nesledovala co delam. No a brzy jsem ji zacala davat na zem na ovci kuzi. Mame doma takovou dost hunatou kuzi ze stazeneho berana. Bylo to dost mekoucke pro male mimi co se jen tak sotva otoci na bricho. Dalsi faze byla deka tzv. larisa povlecena jako perina, aby se to dalo vyprat. A casem uz slezla i z tehle deky na koberec a pak vsude.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s